Jarní přátelský koncert dětských pěveckých sborů

23.4.2019     Jiří Beneš

Koncert pěveckých sboru v kostele svaté Kateřiny

Ve středu 17. dubna jsme uspořádali Jarní přátelský koncert dětských pěveckých sborů, který se konal v kostele svaté Kateřiny.

Spolu s našimi sbory Berušky II a Hlásek na koncertě účinkoval náš host – dětský pěvecký sbor Šum Základní školy ulice Míru v Rokycanech. Sbor řídí sbormistryně a ředitelka školy paní Hana Šlágrová.

Každý sbor předvedl část svého současného repertoáru a v závěru koncertu zazpívaly všechny tři sbory dohromady čtyři písničky.

Kostel byl, jako vždy, do posledního místa obsazený a celý koncert měl velký ohlas.

Moc děkuji všem zpívajícím dětem. Děkuji hostujícímu sboru a jejich doprovodu. Děkuji Hance Jíchové za klavírní doprovod, Ivetě Gobbiové za skvělé moderování celého koncertu a za akordeonový doprovod, Michalovi Gučkovi za pedagogický doprovod a Vláďovi Borgulovi za vyhotovení fotografií a videa z koncertu. Děkuji též paní Mileně Bílkové z chomutovského muzea za poskytnutí prostor kostela.

Liana Jíchová.