Pomoc dětem s těžkým onemocněním. Krásný skutek Denisy

3.4.2019     Jiří Beneš

Jmenuji se Denisa. Jsem žákyní osmé třídy základní školy na Písečné. Darovala jsem své vlasy proto, protože vím, že mně vlasy dorostou, ale dětem, trpícím onkologickou nemocí zatím ne.

Doufám, že i taková malá pomoc udělá někomu v jeho těžkém období radost.

Darovala jsem 27cm.

Chceme poděkovat Denise za krásný skutek.

NAŠE POSLÁNÍ

Nadační fond Daruj vlasy byl založen za účelem poskytnutí podpory v těžkých životních situacích pacientům, u nichž vlivem těžkého onemocnění a vedlejších účinků léčby došlo ke ztrátě vlasů. Primárně je tak naše pomoc zaměřena především na onkologické pacienty procházející chemoterapií, neboť právě během této léčby pacienti přichází o vlasy. Samotná onkologická léčba je velmi nákladná, a tak pro mnohé pacienty není myslitelné vkládat další finance do svého vzhledu, tedy do nákupu paruky. Většina pacientů tak musí přetrpět toto období bez paruky nebo v šátku a sledovat soucitné pohledy lidí na ulici. Lidé, kteří ale bojují se zákeřnou chorobou nestojí o soucit, chtějí jen dál žít svůj život stejně naplno jako předtím, než jim byla diagnostikována zhoubná rakovina. A právě proto vznikl náš nadační fond Daruj vlasy.