Projekt „ SEDMIKRÁSKA “ – zdravý životní styl

V rámci projektu „Sedmikráska“ se třída 6.B ve dnech 27. a 28. 4. 2015 zúčastnila pobytu na Klínech V Krušných horách.

Ubytováni jsme byli v hotelu EMERAN. Zde a v jeho okolí jsme si užili nabitý program. První den jsme se vydali na stanici záchranné služby a důkladně jsme se seznámili s veškerým vybavením záchranářů a sanitky. Odpoledne za námi přijeli záchranáři z Ústí nad Labem. Děti na modelech prováděly masáž srdce, umělé dýchání, dozvěděly se o fungování systému záchranné služby u nás. Po svačině se všichni těšili na horolezeckou stěnu a lanové centrum v blízkosti hotelu. Nikomu se nechtělo domů, vyhnaly nás až první blesky přicházející bouřky. Večer si děti vyzdobily s majitelem blízké eko – farmy dřevěné ovečky.

Eko – farmu jsme navštívili hned druhý den dopoledne. Ve výběhu jsme nakrmili ovečky a pak jsme byli pozváni na vyprávění o řemeslech a chovu ovcí v Krušných horách, které zpestřila ukázka předení ovčí vlny na kolovrátku a popis způsobů zpracování ovčí vlny. Náš pobyt jsme zakončili sportem. V moderní hale naproti hotelu děti sehráli přátelské utkání v přehazované a vybíjené se 6. tř. z Klášterce, která si tento pobyt užívala s námi.

Po večeři – dukátových buchtičkách – jsme s lítostí, že náš pobyt končí, naložili kufry a odjeli zpátky do Chomutova. Děkujeme za krásný a smysluplný program, který pro nás připravila v projektu „Sedmikráska“ ing. Nikola Benešová z Asistenčního centra Most.

Mgr. Naděžda Kloubová a Mgr. Jiří Beneš, zást. ředitele školy