Turnaj malých Levhartů v basketbale

15.2.2019     Jiří Beneš

Levharti Chomutov dnes uspořádali další turnaj SD ligy pro 4.-5. třídy základních škol, na kterých fungují basketbalové kroužky.

Výjimečný byl v tom, že se ho zúčastnilo osm týmů, včetně ZŠ Na Příkopech a Písečná, které mají zkušenosti s celostátní Junior NBA.
Nejdřív se ale všech osm celků utkalo ve dvou základních skupinách po čtyřech. Podle očekávání z nich vítězně vyšla favorizovaná družstva základních škol Písečná a Na Příkopech, do boje o bronz pak postoupily mimochomutovské týmy z Března a Perštejna. Medaili si vybojovali Březenští po jednoznačném výsledku 12:2. Také finále turnaje se v úvodu vyvíjelo jednoznačně, ZŠ Na Příkopech vedla 12:0, ale hráči Písečné se nevzdali, snížili na rozdíl šesti bodů. Příkopáci ale drama nepřipustili, přidali další koše a vyhráli 18:6. "Úžasný turnaj! Z našich basketbalistů mám radost, udělali velký pokrok, zvlášť ti, kteří už hrají za Levharty," řekla trenérka vítězů Blanka Malá, která na ZŠ Na Příkopech vede kroužek, kam pravidelně chodí okolo dvaceti dětí.

Naše družstvo pod vedením p.učitelky Bc. Vendulky Jandové vyhrálo  svou skupinu a postoupilo do finále, kde podlehlo družstvu  ZŠ  Příkopy. Naši žáci se umístili na 2. místě. Všem patří poděkování za přípravu a reprezentaci školy na turnaji.

Školu reprezentovali: Petr Hora, Rumlová Tereza, Rumlová Nikola, Štros Lukáš, Shrbený David, Chorouš Václav, Kučárová Michaela, Tschernayová Tereza, Ridaj Daniel, Provaznik Jaroslav,Lešniaková Sylvi, Kořánová Eliška a  pomocník trenéra Eliška Choroušová

Děkujeme a přejeme moc píle a úspěchů v dalších bojích.