Vystoupení našich pěveckých sborů ve Vánočním domě v Karlových Varech

11.12.2018     Jiří Beneš

V sobotu 8. prosince vystoupil pěvecký sbor Hlásek a část sboru Berušky,  Základní školy Chomutov Písečná,  na adventním koncertě ve Vánočním domě v Karlových Varech.

I přes chladné, až mrazivé počasí, sbory na krásném nádvoří domu zaujaly milé publikum svým adventním a vánočním programem. Sbory měly opravdu úspěch, což dokázalo pozvání na Mezinárodní festival medvídků, který se bude konat v červnových dnech příštího roku.

Po úspěšném vystoupení děti absolvovaly prohlídku celého domu, která opravdu stojí za to.

Koncertní cestu jsme si zpestřili návštěvou vánočního trhu u Alžbětinských lázní v karlovarských Smetanových sadech. Trh nabízel staročeské pochutiny, mnoho krásných suvenýrů, vánočních dárečků a také staročeský kolotoč s vláčkem, kterého využily hlavně mladší zpěvačky.

Děkuji za úspěšný koncertní a poznávací zájezd všem dětem, klavíristce Haně Jíchové, paní učitelce Vendulce Jandové, dopravní společnosti pana Engela, řidiči panu Šebkovi, rodičům za podporu a samozřejmě sponzorům, bez kterých by to zkrátka nešlo.

Liana Jíchová.