Pěkné umístění v soutěži Chomutovský skřivánek a úspěšné vystoupení Berušek II

22.5.2019

Úspěch v pěvecké soutěži Chomutovský skřivánek

V pátek 17. května se konala soutěž v sólovém zpěvu pod názvem Chomutovský skřivánek. Soutěž to byla okresní, nepostupová.

Za naší školu reprezentovala Elenka Petrišková ze 3. A. Ve své kategorii I,  kde soutěžilo celkem 13 dětí, získala Elenka 2. místo, stříbrného skřivánka.  Je to velký úspěch.

Soutěž pořádal chomutovský Domeček.

Úspěšné vystoupení Berušek II

V sobotu 18. května se v Rekreačním centru Hřebíkárna konal festival Setkání pěveckých sborů, které pořádal chomutovský smíšený sbor AURUM. Na festivale vystoupily samé sbory dospělých zpěváků a náš pěvecký sbor Berušky II byl jedním z hostujících sborů. Přestože byl jedniný dětský sbor, ostudu si rozhodně neudělal. Naopak. Naše pestré vystoupení se moc líbilo. Děti zazpívaly opravdu dobře. Mezi dvacítkou sboristů jsme se mohli pochlubit celkem čtyřmi sólisty – Honzíkem Macháčem, Elenkou Petriškovou, Eliškou Horovou a Raffaelkou Slaninkovou. Celý festival moderovala paní učitelka Iveta Gobbiová, která je také členkou zmíněného smíšeného sboru AURUM.

Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci a naší klavíristce za doprovody k písničkám.

Liana Jíchová.