Písečná má talent 2019

1.3.2019

Poslední únorový den se ve škole Písečná uskutečnila dlouho očekávaná akce " Písečná má talent "

A žebylo z čeho vybírat! Talentů se objevilo obrovské množství! Soutěžilo se vněkolika kategoriích: ve výtvarném oboru předvedly děti své práce a bylo seopravdu na co dívat. Výkresy na čtvrtkách, plátnech, použití různýchtechnik,..... to vše se objevilo v této kategorii. Prvenství si nakonec odneslažákyně 8.A - Emma Sekaninová těsně před Katkou Šmídovou a Markem Varcholem.

Vdalší kategorii - tanec a pohyb excelovala a jednohlasně zvítězila žákyně 4.A -Yuza Oleksandra. Její gymnastické vystoupení bralo přihlížejícím divákům dech!Druhá v pořadí skončila Maruška Čurejová, která překvapila tím, že své"tverkové" vystoupení, jak sama říká, odkoukala na youtube. Nakrásném třetím místě se se svým tanečním vystoupením umístila KristýnkaStahorská.

Posledníkategorie  - pěvecká a hudební vystoupení - byla co do počtu nejpočetnějšía také nejpestřejší! Slyšet jsme mohli písně zpívané česky, slovensky, rómsky irusky, nezapomenutelné vystoupení hry na kytaru Viktora Záděry ze 4.ročníku,recitaci v podání našich nejmladších žáčků z prvních tříd, u kterých jsmeobdivovali jejich elán, odvahu a úžasnou paměť.

Vítězemmůže být však pouze jeden - vítězkou se stala Anastasia Tsepeleva z 8.B, kterouna kytaru doprovodil její spolužák - Daniel Fedák - mimochodem velicetalentovaný hudebník.

Druhoupříčku obsadila žákyně s neskutečně krásným hláskem - Elen Petrišková ze 3.A.Trojici uzavřela Michelle Šantrochová ze 7.A, u které porota ocenila předevšímto, že zpívala bez hudebního doprovodu.

Totojsou vítězové jednotlivých kategorií, nutno ovšem říci, že každé vystoupeníbylo skvělé a něčím výjimečné! Určitě se patří zmínit další vystoupení - svýmhudebním číslem překvapily jak Růžena Kančiová, tak Veronika Faková, TerezaTschernayová i  Eloina Fonsecová, roztančily nás holky ze sedmých třídsvým tanečním vystoupením, obdivovali jsme cvičení s kruhy i další gymnastickávystoupení.

Nazávěr jsme shlédli neuvěřitelné kousky kluků při přeskakování různých překážek.

Děkujemeza práci poroty, sestávající z dětí školního parlamentu, které tuto povedenouakci vymyslely, zorganizovaly a připravily. Obrovský dík technické podpoře -panu učiteli Klimešovi , Jakubovi Umlaufovi a Karlovi Černému.

Podnešním dnu můžeme směle  říci: PÍSEČNÁ MÁ TALENT!

Velké poděkování patří paní učitelce Lence Fiskové, která celou organizovala a řídila.